ZŠMR

Nezařazené

Tvoříme

Na vyučování se dá v ranní družině čekat pasivně, ale taky aktivně. Koho baví vyrábění, maluje na kameny, na dřevo, nebo modeluje drobné předměty.

Za svatým Václavem do lesa

Po třech letech se mohli naši žáci seznámit s historií časů našeho patrona svatého Václava formou projektu v lese. Osmá a devátá třída, pod vedením paní učitelky Salátové, připravila několik interaktivních stanovišť. Děti procházely cestičkami a postupně potkávaly převozníky, stavitelé…
Číst více

Hostina skřítků

Na hostině nás uvítala “skřítka”, která měla radost z našeho keramického tvoření, a proto nám slavnostně předala diplomy. A potom začala pravá skřítkovská hostina. Pili jsme a jedli. (Informace pro maminky: Před hostinou byly stoly 3x umyty a desinfikovány:). Jedli…
Číst více

Rytířský den

Po dvouleté odmlce jsme si zase mohli užít den plný her. Byli jsme rozděleni do skupinek napříč ročníky a plnili jsme zadané úkoly. Měli jsme možnost vzájemně se lépe poznat a na konci dne se společně podělit o drobné ceny.

Chov potkanů

Závěrečnou práci Debory Kadeřávkové ocenili také žáci menších tříd. Svou pěknou a poučnou prezentací jim zpestřila výuku. Žáci byli spokojeni. Dozvěděli se něco z teorie a taky zajímavostí z praxe chovatelky. Samozřejmě viděli živého potkana.